T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü
IĞDIR ŞEHİT BÜLENT AYDIN HAVALİMANI

​​​​​​

DHMİ Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Erişilebilir Belgesi Aldı.

DHMİ Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Erişilebilir Belgesi Aldı.
19.07.2019 - 31.12.2019
A
A
A

​TC Iğdır Valiliği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından engelli vatandaşların kamu ve özel sektör hizmetlerine erişilebilirliklerinin arttırılmasını sağlamak amacıyla kurum içinde ve çevresinde yaptığı düzenlemelerden dolayı İl Müdürlüğünde yapılan bir törenle DHMİ Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanına "Erişilebilirlik Belgesi" verildi. 

Törende konuşan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü: " Engelsiz bir yaşam için ve engelli kardeşlerimizin bütün kamu kurum ve kuruluşlara erişilebilirliğini sağlamak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz. Bu kapsamda Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanını erişilebilir hale getirdiği için Havalimanı Müdürü Fikret BAĞCA'ya teşekkür ederiz." dedi.

Biz de kurulduğu yıldan bugüne yolcuların daha iyi koşullarda yolculuk yapmalarını temin etmek amacıyla sivil havacılık mevzuatlarını eksiksiz uygulayan DHMİ Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı olarak engelli yolcularımıza daha erişilebilir bir ortam sağlamanın gururunu yaşıyoruz. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden alınan  Engelsiz Kuruluş Sertifikası, T.C. Iğdır Valiliği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından tanzim edilen Erişilebilirlik Belgesi ile pekiştirilmiş bulunmaktadır. Havalimanı olarak engelli yolcularımızın da diğer yolcular gibi rahat ulaşımlarını sağlayacak tedbirleri almaya devam edeceğiz.  

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü